رب انار خانگی یزد را می توان به عنوان سوخت برای ماشین استفاده کرد

رب انار با داشتن مقدار مناسبی از ویتامین C و تعدادی آنتی اکسیدان پلی فنولیک می تواند سلامت پوست را با کاهش شرایط التهابی و جلوگیری از استرس اکسیداتیو که باعث پیری زودرس و چین و چروک می شود، بهبود بخشد.

نیاسین که در غلظت های بالایی در این نوع رب انار خانگی یزد یافت می شود، برای افزایش خاصیت ارتجاعی پوست نیز ضروری است. با مواد معدنی متنوع و ترکیبات آلی قدرتمند.

استفاده منظم از رب انار می تواند سلامت مو را با افزایش استحکام فولیکول ها بهبود بخشد و درعین حال براقیت و درخشندگی موهای شما را افزایش دهد.

برخی از ویتامین‌های خانواده B که در غلظت‌های بالا در رب انار یافت می‌شوند، برای افزایش عملکرد ماهیچه‌ها و کارایی سیستم عصبی عالی هستند، که می‌توانند به حرکت پریستالتیک و هضم غذا، تسکین مشکلات یبوست، نفخ و گرفتگی کمک کنند.

آرزو آکپینار باییزیت، تولای اوزجان و لطفیه ییلماز ارسان، تیمی از محققان ترکیه ای مطالعه ای با عنوان پتانسیل درمانی انار و محصولات آن برای پیشگیری از سرطان منتشر کردند که در آن به تفصیل در مورد اثربخشی پیشگیرانه عصاره انار صحبت کردند.

در مورد بیماری کشنده این مطالعه نشان داد که رب انار احتمالاً خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش می دهد، زیرا آنتی اکسیدان های فعال زیادی وجود دارد که می تواند اثرات رادیکال های آزاد را در بدن کاهش دهد.

با داشتن مقادیر قابل توجه ویتامین C، این نوع رب می تواند با تحریک تولید گلبول های سفید خون، اولین خط دفاعی بدن در برابر بسیاری از عوامل بیماری زا و بیماری های عفونی، به تقویت سیستم ایمنی کمک کند.

ترکیبات پلی فنلی موجود در رب انار به طور مستقیم با کاهش سطح کلسترول LDL در بدن مرتبط است که می تواند خطر ابتلا به تصلب شرایین را کاهش دهد و همچنین شانس ابتلا به حمله قلبی یا سکته را کاهش دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.