چای دوغزال سبز خاصیت نرم کنندگی برای پوست خانم ها دارد

طبق گزارش موسسه بین المللی توسعه پایدار، چای بعد از آب دومین نوشیدنی پرمصرف در جهان است. همه انواع چای، به جز گیاهی، از برگ های خشک بوته کاملیا سیننسیس دم می شوند. میزان اکسیداسیون برگ ها نوع چای را تعیین می کند.

چای سبز از برگ های اکسید نشده تهیه می شود و یکی از کم فرآوری شده ترین انواع چای دوغزال سبز است. به همین دلیل حاوی بیشترین آنتی اکسیدان ها و پلی فنول های مفید است.

مردم از چای سبز در طب سنتی چین و هند برای کنترل خونریزی و التیام زخم ها، کمک به هضم، بهبود سلامت قلب و روان و تنظیم دمای بدن استفاده می کردند.

مطالعات نشان می دهد که چای سبز ممکن است اثرات مثبتی بر کاهش وزن، اختلالات کبدی، دیابت نوع 2، بیماری آلزایمر و غیره داشته باشد.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که قبل از اینکه دانشمندان بتوانند به طور قطعی این فواید سلامتی احتمالی را اثبات کنند، شواهد بیشتری لازم است.

در کشورهایی که مصرف چای سبز زیاد است، میزان برخی از سرطان ها کمتر است. با این حال، مطالعات انسانی شواهد ثابتی برای اثبات اینکه نوشیدن چای سبز خطر کلی سرطان را کاهش می دهد نشان نداده است.

یک مرور پایگاه داده 2020 منبع معتبر مطالعات اپیدمیولوژیک و تجربی در انسان نتایج متناقضی و همچنین شواهد محدودی از فواید مصرف چای سبز برای کاهش خطر ابتلا به سرطان ایجاد کرد.

محققان 142 مطالعه تکمیل شده را مورد ارزیابی قرار دادند که شامل 1.1 میلیون شرکت کننده بود. با این حال، استفاده موضعی از عصاره های پلی فنول چای سبز ممکن است در محافظت از پوست در برابر اشعه UVB نقش داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.